3 ok, amiért megéri Okosotthonná tenni lakását
Az okosotthonokat, vagy másként az intelligens otthonokat úgy tervezték, hogy egyszerűbbé, biztonságosabbá, energiahatékonyabbá és kényelmesebbé tegyék a mindennapi életet.
A technológia napról napra fejlődik, és az okosotthonok, a lakások „intelligenssé” tétele egyre szükségszerűbbé válik.
Íme, a három legfőbb oka annak, hogy miért szeretjük az okosotthonunkat
Amikor ki kell válasszunk három okot, ami miatt megéri okosotthonná tenni lakásunkat, nehéz fába vágjuk a fejszénket, ugyanis ennél sokkal több indokot is tudunk mondani:
- Energiatakarékosság,
- Egyszerűsíti az életet,
- Biztonság,
- Háztartási feladatok kezelése,
- Szórakozás,
- Komfortérzet,
- Környezettudatosság.
Az okosotthonok első előnye: biztonság
A hagyományos biztonsági felszerelés (biztonsági zárak, ajtók, nyílászárók, zártláncú kamerarendszer) manapság már bőven nem jelenti a védelem csúcsát.
Az okosotthon rendszere viszont számos további biztonsági elemmel bővítheti a meglévő eszköztárat. Ilyen például az intelligens zár, amit turisztikai célú lakásoknál is gyakorta alkalmaznak, de akár otthonunktól távol is rácsatlakozhatunk a kamerákra, így akár egy gombnyomásra megnyugodhatunk, hogy jól láthatjuk, mi történik odahaza – nyaralás alatt remélhetőleg semmi.
Az okosotthonok második előnye: kényelem
Az okosotthon ténylegesen számos feladatot elvégezhet az emberek helyett: egy okosotthon-rendszerrel beprogramozhatjuk a locsolókat, beállíthatjuk és utána akár a mobilunkon keresztül is felügyelhetjük otthonunk biztonsági rendszerét.
Sőt, ha például futár érkezik, vagy a postás, akkor egy intelligens ajtórendszer az okostelefonunkon futó alkalmazáson keresztül tájékoztathat minket, bárhol is legyünk éppen, és akár beszélhetünk is így a látogatóval.
Az okosotthonok harmadik előnye: a környezet kímélete
A környezettudatos életvitel, a természet kímélete manapság mind hangsúlyosabb szerephez jut. Az teljesen magától értetődő, hogy lekapcsoljuk a villanyt, ha nem használjuk, vagy kihúzzuk a konnektorból az eszközöket, ha elutazunk.
A sort még hosszan folytathatnánk, hiszen egy okosotthon éppen olyan sokrétűen bővíthető, mint ahogy számtalan különféle appot készítenek telefonokra. Gyakorlatilag csak a költségkereten múlik, ki mennyire okosítja fel otthonát.