A laminált padló lerakásának helyes menete
A laminált padló azért is nagyon népszerű, mert akár egyénileg is viszonylag egyszerűen lerakható, felszedhető, újratelepíthető. A megfelelő és strapabíró funkcionálás érdekében azonban fontos odafigyelni a betartandó szabályokra, amelyekkel kapcsolatban érdemes tájékozódni már tapasztalt ismerőseinktől.
Továbbá szeretnénk az alábbiakban mi is egy lényegre törő összefoglaló nyújtani:
Felkészülés:
A megfelelő laminált padlók kiválasztását és hazaszállítását követően helyezzük őket a célhelyiségbe, továbbá tároljuk itt két napig. Lényeges, hogy a szobában közepes hőmérséklet és átlagos páratartalom legyen.
Az aljzat előkészítése:
Az aljzat legyen stabil, tiszta és teljesen száraz. Ha meggyőződtünk ezek meglétéről, akkor helyezzük el az alátétfóliát, amely többek között a pára elzárásáért felelős.
A laminált padlólapok lerakása:
Mielőtt belekezdenénk ebbe az érdemi részbe, figyeljünk oda arra, hogy a falak mentén 10 mm-es hézagot tartsunk a különféle elmozdulások kompenzációja érdekében. Ezt követően, ragasztás nélkül egyszerűen csak kezdjük el hosszában, majd keresztben egymásba illeszteni a lapokat.
Méretre igazítás:
A többi falhoz közeledve szükséges lesz a laminált padló méretre vágása, amelyhez laminált vágót és milliméterpontos lapot használjunk. Itt is kalkuláljunk a szobahőmérséklet változásból és épületmozgásból fakadó későbbi elmozdulásokkal, tehát sohasem szabad szorosan a falhoz igazítani a darabokat, főképp, hogy a szegélylécek takarni fogják majd a hézagokat.
Szegélyezés:
A laminált padló stabilitása és szépsége érdekében kimondottan javasolt szegélylécek elhelyezése és ragasztása a falak mentén.