Kinek való felültöltős mosógép?
A felültöltős és elöltöltős mosógép vita valószínűleg sosem fog eldőlni egyik vagy másik javára sem, hiszen mindkettőnek megvannak a maga erényei. Ezeket megismerve mindenki az alapján dönthet valamelyik mellett, hogy neki mik a lehetőségei és a számára fontosabb dolgok.
A felültöltős mosógép legkézenfekvőbb előnye a kényelmes be- és kirakodás. Nem kell hajolgatni vagy guggolni a ruhák be- és kirakodásához, ami nem is csak az idősebbek vagy hátproblémákkal küzdő személyek számára lehet fontos érv. A felültöltős mosógépek általában kisebb helyet igényelnek oldalirányban, így kisebb fürdőszobákban vagy mosókonyhákban is elférnek. Az ajtó kinyitásához sem kell hely a mosógép előtt.
A felültöltős mosógépek általában gyorsabb mosási ciklusokat kínálnak, ami praktikus lehet, ha gyakran kell mosni, vagy ha időt szeretnénk ezzel megtakarítani. Bár a tisztítási hatékonysága elmaradhat az elöltöltős gépektől, de a legtöbb háztartásban előforduló szennyeződések leküzdéséhez elegendő tisztaságot biztosít. A felültöltős gépeknél kevesebb probléma adódik a tömítések penészesedésével, mivel nincsenek vízvisszatartó tömítések az ajtó körül.
Sokan értékeleik azt az előnyt is, hogy bármikor hozzáadhatók ruhák a mosási ciklus közben. Ez a víz kifolyása miatt egyáltalán nem, vagy csak egészen speciális módon (kisablakos ajtók) oldható meg az elöltöltőseknél. Felültöltős mosógépek esetében egyszerű kinyitni a gépet és hozzáadni plusz ruhákat a már bent lévőkhöz. Ez pedig nem csak feledékeny háziasszonyoknak lehet hasznos. Például a kézzel kimosott finom darabokat hozzá lehet adni a többihez centrifugálás előtt, így egyszerre kiteregethetők.
A hátrányok között meg kell említeni az általában kisebb kapacitást, a magasabb víz- és energiafogyasztást, a kevésbé kíméletes mosást, és a valamivel nagyobb zajszintet is. A felültöltős mosógépek mégis jó választást jelentenek kisebb helyeken és olyan háztartásokban, ahol a kényelem és a gyors mosási ciklusok kiemelten fontosak.